Milyon Dolarlık Villa Kavgası Davalık Oldu

İstanbul Beylikdüzü’nde yapılması planlanan villalar için verilen arazi kavgası yargıya taşındı. Halk Akademi’den Berat Karaaslan’ın haberine göre, Fatma Darcan adındaki kısıtlı bireye ait arsaların da içinde olduğu arazide diğer arsa sahipleri ile Fatma Darcan’ın vasisi olan Hüseyin Darcan karşı karşıya geldi. Tartışma çözülemeyince iş yargıya taşındı.

‘ZARARA UĞRATIYOR’ İDDİASI

BİLİRKİŞİ, ‘PROJE KISITLININ YARARINA’

Mahkeme tarafından atanan bilirkişinin hazırladığı raporda ise yapılacak projenin, kısıtlı Fatma Darcan’ın yararına olduğu ifade edildi. Projenin yapılacağı arsa üzerinde incelemelerde bulunan bilirkişi, projenin 1., 2. ve 3. etapları detaylı incelendiğinde, arazinin değerinin artacağını açıkça belirtip, proje yapılmazsa değer artışı olmadığından Fatma Darcan’ın zarar edeceğini söyledi.

MÜTEAHHİTLERİ SUÇLADI

Fatma Darcan’ın vasisi Hüseyin Darcan mahkemeye sunduğu dilekçesinde arsa sahipleri ve müteahhitlerin kısıtlının yararını değil kendi yararlarını düşündüğünü, villa yüzölçümlerinin küçük olduğu, arsa sahiplerinin zorla kısıtlının arsasına villa projesine katmak istedikleri gibi sebeplerle itiraz etti.

‘YETKİSİNİ KÖTÜYE KULLANIYOR’ SUÇLAMASI

Karşı tarafın itiraza verdiği cevapta, Hüseyin Darcan’ın öne sürülen her talebe karşı çıktığını, Fatma Darcan’ın villadan elde edeceği milyon dolarlık kazancının önüne geçtiğini ve vasilik yetkilerini kötüye kullandığını ifade etti.

Büyükçekmece 3. Sulh Hukuk Mahkemesi itirazı değerlendirerek kararını verdi. Mahkeme bilirkişi raporlarını esas aldı ve kısıtlı Fatma Darcan’ın projede yararı olduğuna ve bu sebeple de vasinin itirazını reddedilmesine karar vererek onay için Büyükçekmece Nöbetçi Asliye Hukuk Mahkemesi’ne tevzi edilmesine karar verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir