iPhone 16 serisinin yeni renkleri ortaya çıktı! Efsaneye elveda

Apple, iPhone 16 serisi için çalışmalarına hız kattı. Bu kapsamda kamera kurulumunun yeniden şekillenmesi bekleniyor. Ancak yenilenmiş tasarıma ek olarak renk seçeneklerinin de değişeceği belirtildi. Buna göre Apple, iPhone 16 serisindeki iki rengi değiştirmeyi planlıyor.

iPhone 16 serisiyle iki renk birden geliyor

Apple, iPhone 16 serisiyle birlikte renk seçeneklerinde değişikliğe gidebilir. Apple analisti Ming-Chi Kuo’ya göre şirket, iPhone 15 modellerindeki bazı renkleri kaldırmayı planlıyor. Bu kapsamda iPhone 16’nın iki yeni renkle geleceği belirtildi.

iPhone 16 ve 16 Plus için siyah, yeşil ve pembe renklerin devam etmesi bekleniyor. Soluk sarı seçeneği ise beyaz renkle değiştirilecek. Pro modellerine gelince siyah, gri ve beyaz/gümüş seçenekleri olmaya devam edecek. Ancak Mavi Titanyum rengi yerini yeni Gül Titanyum tonunu tercih edebilir.

Kuo ayrıca Apple’ın bazı renk seçeneklerinin ismini değiştireceğine inanıyor. Yani tonu değişmese bile cihazların isimlerinde yenilenme olabilir. Bu durum, iPhone 13‘te beyaz renk seçeneğinin Starlight olarak değiştirilmesiyle daha önce yaşanmıştı.

Öte yandan yeni iPhone 17 Slim modelinin sunulması bekleniyor. Cihazın daha küçük bir Dinamik Ada ve ortada konumlandırılmış arka kamerayla geleceği söyleniyor. Ekran boyutu ise 6.6 inç olacak, yani küçük modelin 6.1 inç ekranıyla büyük modelin 6.9 inç ekranı arasında konumlanacak.

Yeni modelin çerçevesi alüminyum olacak ve ön kameranın deliği daha küçük olacak. Ayrıca iPhone 16 Pro Max’te denenen paslanmaz çelik kasa 2025’teki tüm modellerde kullanılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir